Shlédnuto: 187x
         

BBcode tag: URLNAME


Vkládá do stránky HTML značku, na kterou lze odkazovat

   Tag URLNAME vytvoří skrytou značku ve stránce, na kterou lze odkazovat pomocí BBcode tag: URL, nebo i jinak, třeba i z jiné stránky na internetu. Taková značka je běžně na internetu k vidění (i když je většinou neviditelná). Na stránkách Helltrackeru se vyskytuje např. ve Fórum. Je umístěna v levém horním rohu každého příspěvku a umožňuje odkudkoliv z internetu nalinkovat přímo daný příspěvek. Shodnou značku najdete ve Wikipedii, kde zejména slouží u dlouhých článků. Na začátku dlouhého článku je seznam témat na stránce a kliknutím na některou z položek se přeneseme přímo k tématu na stejné stránce.
   Tag URLNAME je tagem párovým a obsahuje tedy počáteční a koncový tag. Za počátečním tagem následuje parametr NAME. Parametr NAME je povinný, jinak Vám tag vůbec nemůže fungovat. Parametr NAME se právě stává součástí internetové adresy a doplňuje adresu viditelnou v adresním řádku. Na takto umístěnou značku pak odkazujeme použitím internetové adresy, kterou složíme z části viditelné v adresním řádku prohlížeče, s přidáním znaku hash # a parametru NAME.


Tag zapisujeme do hranatých závorek malými písmeny, bez mezer, párově:
[ urlname ] NAME [ /urlname ]

Příklad použití - Varianta 1:
   Pokud kliknete na červený hyperlink uvedený pod tímto textem, prohlížeč Vás přehodí na první řádek tohoto článku, kde je umístěn skrytý link URLNAME. Skrytý tag v prvním řádku má tvar [ urlname ] nadpis1 [ /urlname ] a odkazuje se na něj z červeného linku, umístěného pod tímto textem. Pod hypertextovým odkazem se skrývá adresa na značku URLNAME, vytvořená takto:
[ url=torrent.helltracker.cz/wiki.php?action=article&name=BBcode%20tag:%20URLNAME#nadpis1 ] KLIKNI SEM [ /url ][/b]
    KLIKNI SEM
Jak vidíme, takto vytvořený link otevírá odkaz vždy na nové kartě prohlížeče, což se někdy hodí a někdy ne. Proto máme i variantu 2.

Příklad použití - Varianta 2:
   Pokud potřebujeme, aby prohlížeč zůstal na stejné stránce a neotevíral novou kartu, stačí změnit tvar linku v tagu URL. V této variantě je hypertextový odkaz vytvořen příjemně zkráceným zápisem takto:
[ url=#nadpis1 ] KLIKNI SEM [ /url ][/b]
Takový odkaz nemůže fungovat jinde, než na stejné stránce, kde je umístěn i tag URLNAME.
    KLIKNI SEM

   Tag URLNAME lze používat omezeným způsobem, lze jej vkládat do jiných tagů a obvykle lze vkládat tagy do něj. Není však dostatečně otestován a tak se Vám při pokusech o jeho stylování běžně rozbije a nefunguje. Tag URLNAME je vhodné umístit o řádek či dva řádky výše, než bychom jej logicky umístili, a sice z důvodu, že hlavní ovládací panel Helltrackeru zobrazený nahoře, zabírá (podle velikosti písma) právě jeden až dva řádky textu.
   Tag nelze používat v názvech jiných tagů, jako např. uvnitř aktivních linků  tagu URL, nebo v tazích kde se zadává [JménoTagu=NAME], uvnitř hodnoty NAME. Vždy z toho vyjde zmatek nesmyslných kódů.


Další tagy:
 - Seznam se stručnými popisy: BBcode
 - Seznam s detaily jednotlivých tagů: BBcode
 - Vyzkoušet tag můžete:  Tagtester

Zdroje:
 - Zdrojový kód stránky Helltracker.cz
 - Vlastní zkušenosti
 - Stránky WIKI: BBcode tag: SIZE, BBcode tag: B, BBcode tag: HR, BBcode tag: URL


Přidal(a): 29-09-2017 17:39:21 anon
Upraveno: 3x, naposledy: 15-10-2017 17:59:42 anonx
Vygenerováno za: 1.29524 seckund, dotazů: 10
Uživatel: nick-neprihlaseny, IP-34.229.24.100, země-US
První návštěva: 2019-07-21 08:34:27, celkem: 8
Posledně navštíveno: article|name=Data a article|name=PIN
Powered by U-232 V5
Using Valid CSS3 & HTML5
Klikněte pro podporu ve fóru zde