Shlédnuto: 381x
         

RAW


RAW znamená 'Surový'

Ovšem ne jako surovec odvedle z hospody, ale jako surový diamant. V informatice se používá pro označení surových dat, tedy dat obvykle čerstvě získaných a ještě nezpracovaných.

Např. v případě, že píšete příspěvek do fóra, či na Wiki, používáte BBcode, což jsou textové značky umístěné v samotném textu. Tyto textevé značky dávají vašemu textovému dílu výsledný vzhled, samy se ale nezobrazují. Váš text příspěvku do fóra je v RAW formátu. Při zobrazení zpracuje software Váš RAW text a výsledkem je příspěvek s barvičkami, tučným písmem, obrázky ... atd.

RAW data znáte i z jiných činností na počítači. Při Vašem připojení na libovolnou internetovou stránku k Vám onen cizí server odešle textová data v surovém stavu (opět RAW) a teprve Váš prohlížeč je převede do té pěkné grafiky, kterou, třeba i právě teď, vidíte na svém monitoru.

RAW data se pak válí i na Vašich CD, DVD, BluRay discích. Zpracovaná jsou pak třeba ve formátu mkv, avi, jako obraz na televizi ... a jiných.
RAW data získávají třeba výzkumníci v CERNu při detekci srážek hadronů, jsou to data surová, pro použití člověkem nevhodná.
RAW data získávají statistici při sledováních. Použitelná jsou pak až po zpracování, kdy nejznámějším tvarem těchto statistických dat jsou vypovídající grafy.

Obecně lze tedy říci, že RAW data jsou data čerstvě získaná, předtím, než projdou zpracováním do podoby využitelné člověkem.


Přidal(a): 26-09-2017 23:19:24 anon
Upraveno: 3x, naposledy: 27-09-2017 05:23:01 anonx
Vygenerováno za: 0.07764 seckund, dotazů: 10
Uživatel: nick-neprihlaseny, IP-18.210.24.208, země-US
První návštěva: 2020-01-24 23:22:45, celkem: 28
Posledně navštíveno: article|name=Tenpercent a article|name=Google se definitivně přidává k tyranům a diktátorům
Powered by U-232 V5
Using Valid CSS3 & HTML5
Klikněte pro podporu ve fóru zde