Shlédnuto: 854x
         

Ratio


Poměr sdílení dat

Ratio  = Odeslaná data / Stažená  data


Stav Vašeho RATIA a SEEDBONUSU zjistíte na kterékoliv stránce, zcela nahoře, v textovém   Stavovém řádku.


   Servery Helltrackeru slouží mimo jiné ke sdílení dat mezi lidmi. Tím se rozumí stav, kdy data vlastní lidé, mají je uložena ve svých strojích/počítačích a navzájem si tato data přeposílají s pomocí sítě, nejčastěji internetu. Ten, kdo data má, ten je nabízí a tedy ostatním lidem odesílá. Ten, kdo data nemá, si data vyžádá od vlastníka a data přijímá neboli stahuje. Tím vznikají toky dat, kterým se v případě trackerů, tedy i Helltrackeru, říká torrenty. Odesílaná a stahovaná data mají vždy nějakou rychlost a objem. O přeposlaný objem dat se jedná především, hovoříme-li o poměru sdílení dat, a tedy o ratiu.

   Na veřejných trackerech se na Ratio nehraje. Helltracker je tracker privátní, na Helltrackeru na Ratiu záleží. Každý registrovaný uživatel si musí udržovat Ratio, tedy poměr dat nejméně okolo 1 (jedna). Kolik dat uživatel nastahuje, tolik má odeslat. Pokud tento poměr udržuje, tracker ho nebude nijak omezovat a uživatel s kvalitním Ratiem tak může libovolně stahovat další data.

KOLIK JSEM TOHO STÁHL, TOLIK TOHO ODEŠLU A NEVZNIKNE SEBEMENŠÍ PROBLÉM !

   Na Helltrackeru existuje spousta záchranných systémů, kdy se dá Ratio získat i jinak, než přímo sdílením dat. Je to zejména systém Karmy a Seedbonusu, kdy  Seedbonus Vám přibývá i pokud zrovna data neodesíláte. Stačí, že torrenty po stažení ihned nevyřadíte z klienta (Hit and Run), ale nabízíte je ke stažení dalším lidem. Čím vyšší Bonus Za Seed dosáhnete, tím více tohoto Seedbonusu můžete v obchodě vyměnit třeba právě za Upload a tím si Ratio zlepšit.


Zdroje:
 - Principy p2p
 - Zdrojový kód Helltrackeru
 - Stránky WIKI: BAN, Data, Download, Hodnosti uživatelů Helltrackeru,  Seedbonus, Torrent, Tracker, Upload


Přidal(a): 28-09-2017 02:02:38 anon
Upraveno: 2x, naposledy: 17-10-2017 07:37:24 anonx
Vygenerováno za: 1.29727 seckund, dotazů: 10
Uživatel: nick-neprihlaseny, IP-3.215.182.81, země-US
První návštěva: 2020-04-04 22:09:36, celkem: 13
Posledně navštíveno: article|name=BBcode: Revize a article|name=Bezpečné barvy
Powered by U-232 V5
Using Valid CSS3 & HTML5
Klikněte pro podporu ve fóru zde